چگونه جهان به وجود آمد؟


دانشمندان سال‌ها است که روی این زمینه تحقیق می‌کنند تا ببینند این جهان چگونه به وجود آمده است. آنان تا کنون فرضیات گوناگونی ارائه داده اند؛ اما هیچ یک از آنان نتوانسته اند فرضیه‌ی خود را به نظریه تبدیل کرده و آن را ثابت کنند. به عنوان مثال بیگ بنگی که توسط آقای اینشتین مطرح شد، هنوز به اصل آن پی نبرده اند که این پدیده چگونه رخ داده است. هر چند که فرضیات گوناگونی درباره‌ی آن مطرح است. یا آقای پلانک که کوانتوم را مطرح کرد و بسیاری از پیشرفت‌ها در علم فیزیک مدیون آن است؛ با این که اصل این قضیه هم‌چنان اثبات نشده است. دانشمندان هر روزه فرضیات جدیدی ارائه می‌دهند و برخی از قبلی‌ها را به نظریه تبدیل می‌کنند.
یکی از نظریاتی که علت آن کشف شده و اثبات شده است، نظریه‌ی بسط کیهان یا گسترش جهان و یا inflationary universe می‌باشد. این اصل می‌گوید: «پس از آن انفجار بزرگی که در ابتدای کار رخ داد، همه‌ی جهان در حال گسترش است. لحظه به لحظه در جهان میزان ماده و انرژی بیشتر می‌شود و در نتیجه فضاهای بیشتری کشف می‌شود.» (1)
نکته‌ی جالب این جا است که این مطلب را سال‌ها پیش به مردم گفته بودند اما آنان در آن هنگام نفهمیدند و پس از هزار و اندی سال به آن رسیده اند: «أَ وَ لَمْ یَرَ الَّذِینَ کَفَرُواْ أَنَّ السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْضَ کَانَتَا رَتْقًا فَفَتَقْنَاهُمَا  وَ جَعَلْنَا مِنَ الْمَاءِ کلُ‏َّ شىَ‏ْءٍ حَىّ‏ٍ  أَ فَلَا یُؤْمِنُونَ» (2) (آیا کافران نمی‌دانند که آسمان‌ها و زمین بسته بودند، ما آن‌ها را گشودیم و هر چیز زنده‌اى را از آب پدید آوردیم؟ چرا ایمان نمی‌آورند؟) آیا بهتر نیست گروهی، لج بازی را ترک کنند و کمی بیاندیشند؟
____________________________________________________________
1- https://plus.maths.org/content/what-happened-big-bang
2- الأنبیاء /30


نتیجه تصویری برای بیگ بنگ